Місця для тимчасового проживання в Варшаві та Кракові

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Пункти прийому для людей з інвалідністю, особи з особливими потребами та їх сім’ями (Варшава, Краків) від фонду Мудіта

Пункти прийому призначені в першу чергу для людей, які щойно прибули до Польщі з України і потребують тимчасового притулку з урахуванням їхніх потреб, а потім допомоги з пошуком постійного місця проживання.

ВИ МОЖЕТЕ ОТРИМАТИ:

  • 7-денне перебування особи з інвалідністю та її сім’ї у відповідно пристосованому приміщенні,
  • підтримка у пошуку цільового житла з урахуванням індивідуальних потреб особи з інвалідністю та її сім’ї,
  • підтримка в усіх офіційних питаннях, особливо в отриманні номерів PESEL та відповідних пільг для людей з обмеженими можливостями.

Варшава

Warszawa
ul. Podczaszyńskiego 12

 punktwarszawa@stowarzyszeniemudita.pl

Tel/WhatssApp: +48 602 248 136

Краків

Kraków
ul. Ujastek 7

  punktkrakow@stowarzyszeniemudita.pl

Tel/WhatssApp: +48 602 248 237

Обов’язкова попередня реєстрація, уточнюйте можливість вільних місць на дати вашого приїзду!

Проект фінансується: Польська Гуманітарна Акція, Netherlands Refugee Foundation і McKinsey for Children.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.