18. Międzynarodowe Sympozjum Evidence-Based Health Care

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W imieniu Stowarzyszenia CEESTAHC serdecznie zapraszamy do udziału w 18 Międzynarodowym Sympozjum Evidence-Based Health Care pt. „Integration evidence for enhanced outcomes”, które odbędzie się w Krakowie w dniach 9-10 października 2023r.

Po raz pierwszy od pandemii organizatorzy wracają do tradycyjnej, stacjonarnej formuły spotkania. Przebieg Sympozjum będzie można również śledzić na platformie streamingowej: live.ceestahc.org – wystarczy się zalogować lub bezpłatnie zarejestrować nowe konto.

Program 18. Sympozjum EBHC zostanie zrealizowany w ciągu 2 dni w ramach następujących bloków tematycznych:
– Otwarcie Sympozjum
– Międzynarodowy rozwój HTA
– Wyzwania dla samorządów – czas trudnych decyzji, czas wyborów…
– Polska i Ukraina – wspólne wyzwania w zdrowiu
– Potrzeba innowacji w HTA
– Aktywny wkład pacjentów w HTA
– Dobre praktyki dla integracji opieki

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Więcej informacji o kongresie: LINK

Zapraszamy!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.