Alivia na ESMO2020

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Jesteśmy prelegentami na tegorocznym kongresie Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej ESMO 2020.

Agata Polińska, współtwórczyni i wiceprezes naszej Fundacji współprowadzi dwa panele sesji rzeczników pacjentów w dniach 16 – 18 października.

Podczas pierwszego, poświęconemu medycynie personalizowanej, nasza menadżerka ds. programów pomocowych, Joanna Frątczak – Kazana przybliży uczestnikom projekt Prostowraka.pl – portal edukacyjny dla pacjentów o medycynie spersonalizowanej i diagnostyce molekularnej.

W kolejnym panelu rzecznicy pacjentów pokazują konkretne inicjatywy, które z sukcesem mogą poprawić równy dostęp do opieki i usług w Europie i poza nią. Agata Polińska przedstawi działania Fundacji podczas pandemii SARS-CoV-2, w szczególności naszą akcję ONKOTAXI – bezpieczny i bezpłatny transport pacjentów onkologicznych do szpitali i przychodni w czasie pandemii.

Tegoroczny kongres Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej odbędzie się w formie wirtualnej. Uczestnicy spotkania poznają najnowsze doniesienia oraz wyniki badań klinicznych z zakresu onkologii klinicznej.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasze działania będą omawiane na najbardziej prestiżowej w Europie platformie dla interesariuszy onkologicznych.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.