KRS 0000358654

Czerwiec 2018: Prawie 400 000 zł dla naszych Podopiecznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W poprzednim miesiącu wypłaciliśmy naszym Podopiecznym 388 817 zł na leki, badania, konsultacje, rehabilitację i inne wydatki niezbędne w chorobie. Skorzystało z tych środków wiele osób, m.in. Ewa Gryska, która zapłaciła 44 000 zł za nierefundowany przez NFZ lek na raka piersi. Paulina Dąbrowska, mama 2,5-letniego Tymka przeszła prewencyjną mastektomię wartą 36 600 zł, a Małgorzata Jenorowska kontynuuje terapię lekiem za 11 400 zł miesięcznie.

Marcin Stachurski dzięki wpłatom od darczyńców może kontynuować terapię nowoczesnym lekiem na raka płuc, który znacznie poprawił jego stan zdrowia. Barbara Magiera, zmagająca się z nowotworem mózgu spożytkowała 8100 zł na leki, rehabilitację, konsultacje medyczne i dojazdy do ośrodków leczenia, a Kasia Rynkiewicz mogła opłacić leki, dojazdy i pomoc psychologiczną na kwotę w sumie 3800 zł.

W czerwcu do naszego Programu Skarbonka dołączyło też 6 kolejnych chorych, dla których prowadzimy zbiórkę pieniędzy na leczenie.

To wszystko nie byłoby możliwe bez naszych Darczyńców. W poprzednim miesiącu otrzymaliśmy ponad 1700 wpłat. Bardzo dziękujemy za każdą z nich!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.