KRS 0000358654

Dobre informacje od mamy Martyny Kozyrskiej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Martyna to studentka medycyny, u której w listopadzie 2015 roku zdiagnozowano nowotwór mózgu. Diagnoza była bardzo ciężka. Nawet najlepszy neurochirurg  w Polsce stwierdził, że guz jest nieoperacyjny i Martyna była leczona jedynie nieskuteczną chemioterapią i radioterapią. Jej mama poruszyła niebo i ziemię, aby ratować życie córki. Dzięki jej uporowi oraz dzięki pomocy finansowej od wielu życzliwych osób Martyna przeszła operację w Berlinie i czuje się coraz lepiej 🙂

Historia Martyny pokazuje, że nie można się poddawać, nawet jeśli diagnoza jest dramatyczna. Kiedy lekarze w Polsce nie dawali szans, mama Martyny wzięła sprawy w swoje ręce i samodzielnie znalazła klinikę w Berlinie i doświadczonego neurochirurga, który podjął się operacji.

Koszt operacji wynosił 120 000 zł i konieczne było przeprowadzenie jej natychmiast. Środki trzeba było zebrać w około 2 tygodnie. Mama Martyny rozgłośniła historię swojej córki w wielu mediach, my również staraliśmy się pomóc w zbiórce środków i udało się! Wiele dobrych ludzi nie odmówiło pomocy, a zebrane środki pozwoliły na sfinansowanie nie tylko operacji, ale również konsultacji już po operacji, transportu do kliniki, rehabilitacji i leków.

Teraz jest nam bardzo miło poinformować, że otrzymaliśmy wiadomość od mamy Martyny, że córka czuje się coraz lepiej 🙂 Niedawno obie kobiety wyjechały na krótki wypoczynek.

Nowotwór, który zaatakował Martynę jest nieobliczalny i pomimo udanej operacji, jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, że dziewczyna jest w pełni zdrowa. Regularnie jeździ na konsultacje, przyjmuje leki i specjalistyczną dietę. Mamy jednak nadzieję, że będzie tylko lepiej i już wkrótce Martyna będzie mogła wrócić do studiów medycznych i podróżowania po świecie 🙂

Więcej o niesamowitej historii Martyny przeczytacie na stronie jej Skarbonki: skarbonka.alivia.org.pl/martyna-kozyrska oraz w artykule na portalu onet.pl: kobieta.onet.pl/zdrowie/walczy-o-swoje-zycie-by-pomagac-innym-dzieki-wam-ma-szanse-wygrac-te-walke/0hjnwm

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.