Listopad 2018: Prawie 400 000 zł dla naszych Podopiecznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W ubiegłym miesiącu sfinansowaliśmy naszym podopiecznym wydatki na łączną kwotę 379 071 zł. Dzięki temu Anna Bronowicz, lekarz nefrolog z Łomży, mogła przyjąć kolejną dawkę leku Kadcyla, na który spożytkowała prawie 39 000 zł. Ola Dulińska, mama 2-letniej Helenki, na loty oraz pobyt w Barcelonie, gdzie przechodzi badanie kliniczne wydała ponad 44 000 zł. Roland Rogas z Pruszcza Gdańskiego mógł zakupić łóżko rehabilitacyjne oraz leki warte ponad 14 000 zł, a Alinie Hojczyk, która od 5 lat zmaga się z rakiem piersi pomogliśmy opłacić nierefundowany lek na kwotę ponad 18 000 zł. Z pieniędzy podarowanych przez Dobrych Ludzi skorzystali też Maciej Brdak i Marcin Chebel, którzy kontynuują leczenie glejaka w Niemczech.

W ubiegłym miesiącu pomogliśmy też 91 innym chorym, finansując m.in. leki, terapie za granicą, konsultacje, rehabilitację oraz rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy dla 11 osób.

Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Darczyńców. W listopadzie ponad 2700 osób zdecydowało się przekazać darowiznę na leczenie naszych Podopiecznych. Bardzo dziękujemy za każdą złotówkę i prosimy o dalsze wsparcie!

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.