Lung Cancer Unit – centra doskonałości leczenia raka płuca

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Pod koniec maja Minister Zdrowia zdecydował o uruchomieniu centrów doskonałości leczenia raka piersi. Teraz do konsultacji publicznych został skierowany projekt dotyczący centrów doskonałości leczenia raka płuca.


Tworzenie Cancer Unit oznacza nowy model organizacyjny opieki nad pacjentem z nowotworami. Wyspecjalizowane jednostki przeznaczone dla pacjentów mają zapewnić kompleksową diagnostykę oraz indywidualny proces leczenia onkologicznego. W tego typu ośrodkach będą przyjmować lekarze różnych specjalności, m.in. onkolodzy, chirurdzy onkologiczni, specjaliści od chemioterapii i radioterapii, psycholodzy kliniczni, rehabilitanci. Taki model organizacji opieki nad pacjentami onkologicznymi funkcjonuje w wieku krajach, w Polsce czekaliśmy na niego od lat.

W ramach konsultacji publicznych projektu rozporządzenia w sprawie Lung Cancer Units, przesłaliśmy do Ministerstwa nasze stanowisko. Pełna treść uwag znajduje się tutaj.

DZIAŁAJ TERAZ!

W szpitalach brakuje rękawiczek, masek i środków ochronnych. Pacjenci onkologiczni to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Zgłaszając się do szpitala – ryzykują życiem.

Aktualności