KRS 0000358654

Weź udział w Runmageddonie i pomóż nam walczyć z rakiem!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Runmageddon to morderczy wyścig na ekstremalnym torze przeszkód. Na uczestników imprezy czekają błoto, woda, ogień, bagno, przeszkody linowe, skośne i pionowe ściany, zasieki, okopy i inne atrakcje.

W tym roku organizator cyklu ekstremalnych biegów z przeszkodami wystartował z nowym projektem, który łączy to co zdrowe – sport, z tym co szlachetne – pomocą potrzebującym.

Robiąc tak wspaniałe wydarzenia, cieszące się dużym zainteresowaniem chcemy dzielić się nimi z innymi i korzystając z ich popularności promować istotne społecznie kwestie. Dlatego startujemy z nowym projektem Runmageddon Charity

Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu

Celem Runmageddon Charity jest połączenie biznesu z działalnością charytatywną poprzez aktywizację sportową pracowników oraz sprzedaż specjalnych startów dedykowanych fundacjom. Jedną z takich fundacji jest właśnie Alivia.

Największy cykl biegów przeszkodowych w Europie czeka na Ciebie i Twoich znajomych. Weź w nim udział i pomóż nam walczyć z rakiem!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.