KRS 0000358654

V Forum Onkologiczne w Petersburgu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W zeszłym tygodniu na zaproszenie rosyjskiej organizacji „здраствуйте” braliśmy udział w V edycji Międzynarodowego Forum Onkologicznego „Białe Noce” w Petersburgu, organizowaną przez Instytut N.N. Petrova oraz rosyjskie Ministerstwo Zdrowia.

Wśród ponad 200 gości z całego świata występowali m.in. prezes Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Onkologicznych, ESSO profesor Domenico D’Ugo, przedstawiciele Europejskiego Towarzystwa Onkologii Ginekologicznej (ESGO) czy Europejskiej Szkoły Onkologicznej (ESO). Mogliśmy zapoznać się z systemami opieki nad pacjentami w Japonii, Chinach, USA czy we Włoszech.

Podczas Forum razem z organizacjami pacjentów z całego świata mieliśmy okazję dzielić się swoim doświadczeniem w walce o poprawę sytuacji pacjentów i przedstawić swoje najlepsze projekty. Opowiadaliśmy o tym jak wiedza wpływa na poczucie bezpieczeństwa chorych, a także o narzędziach, które tworzymy dla pacjentów.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.