Luty 2020: Prawie 300 tys. zł dla chorych!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Program Skarbonka umożliwia chorym zbiórkę pieniędzy na walkę z rakiem. W poprzednim miesiącu mogliśmy przeznaczyć 291 053 zł na leczenie raka dzięki wpłatom od Darczyńców. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli zasilić konto naszych Podopiecznych!

Z pieniędzy skorzystało 110 osób, a wśród nich jest Jarosław z Raciąża, który mógł kupić protezę podudzia za ponad 16 tys. zł. Dzięki protezie będzie mógł samodzielnie funkcjonować po długim leczeniu mięsaka.

Katarzyna mogła opłacić kolejną dawkę bewacyzumabu, nierefundowanego leku na raka jajnika. Piotr walczy z rakiem nerki w Stanach, w lutym przeznaczył ponad 8 tys. zł na koszty związane z leczeniem.

Tomasz z Marek chory na glejaka wielopostaciowego IV stopnia przeznaczył ponad 10 tys. zł ze środków ze Skarbonki na pokrycie części kosztów protonoterapii w Monachium.

W lutym założyliśmy Skarbonkę 26 nowym osobom i obecnie prowadzimy zbiórkę dla 347 Podopiecznych.

Jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego na walkę z rakiem lub znasz taką osobę, dowiedz się więcej o naszym programie. Zakładając zbiórkę poprzez Skarbonkę można zbierać środki m.in. z 1% podatku.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.