Marzec 2018: Prawie 200 000 zł dla naszych Podopiecznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W marcu w ramach naszego Programu Skarbonka przekazaliśmy chorym na nowotwory 197 379 zł. Pomogło to m.in. Ewie Kajko, która mogła opłacić rehabilitację, konsultacje, leki i dojazdy do ośrodka leczenia na kwotę w sumie 16 243 zł. Tomasz Urbanek, który walczy z rakiem tarczycy przyjął kolejną dawkę nierefundowanego leku wartą 4764 euro, a Barbara Biała spożytkowała 9720 zł na lek na nowotwór szyjki macicy. Edycie Sabaj, samotnej mamie dwójki dzieci pomogliśmy opłacić leki, konsultacje i dojazdy na kwotę 3374 zł, a Anna Majchrzycka, również mama dwójki dzieci dzięki przekazanym środkom mogła skorzystać z kosztownego badania PET i konsultacji za w sumie 6500 zł.

W marcu rozpoczęliśmy też zbiórkę środków finansowych dla 24 nowych osób, które walczą o swoje zdrowie i życie. Ich walka nie byłaby możliwa bez wsparcia Darczyńców. Bardzo dziękujemy wszystkim ponad 1900 osobom, które w poprzednim miesiącu przekazały darowiznę na pomoc naszym Podopiecznym. Bez Was nie moglibyśmy działać!

 

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.