KRS 0000358654

Październik 2019: Ponad 900 000 zł dla chorych na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Ostatni miesiąc był u nas niezwykle intensywny! Przekazaliśmy pieniądze 132 podopiecznym a suma wypłaconych środków wyniosła aż 902 255 zł.

Maurycy, który zmaga się z glejakiem opłacił pierwszy etap leczenia immunologicznego w Niemczech, co kosztowało go prawie 83 000 zł a Julita ze Szczytna przeszła zabieg operacyjny warty 36 000 zł. Justynie z Chełma opłaciliśmy faktury za nierefundowane w jej przypadku leki na raka piersi a Marii z Kamienicy Szlacheckiej, leki na raka jelita. W obu przypadkach były to kwoty ok. 30 000 zł. Wiele innych osób opłaciło leki, badania, wizyty u lekarzy i inne wydatki, których nie są w stanie sami ponieść.

Nie byłoby to możliwe bez wsparcia wielu osób, które zdecydowały się przekazać darowiznę lub 1% podatku. Bardzo dziękujemy i prosimy o dalszą pomoc!

W październiku do naszych Podopiecznych dołączyło 9 chorych i obecnie prowadzimy zbiórkę dla 295 osób.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.