Sierpień: 222 tys. na leczenie dla chorych na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W sierpniu udało się przekazać naszym Podopiecznym 222 912 zł. Środki te pozwoliły im pokryć nierefundowane wydatki podczas niełatwych zmagań o życie i zdrowie. Ze wsparcia finansowego skorzystały 83 osoby.

Wśród nich jest chora na raka piersi Anna z Suwałk, która opłaciła nierefundowany zabieg operacyjny. Joanna z miejscowości Wisznia Mała mogła wyjechać na turnus rehabilitacyjny, natomiast Jolanta z Włocławka zakupiła profesjonalną perukę. Zmagająca się z rakiem jajnika Elżbieta z Płouszowic poddała się terapii blizny pooperacyjnej, z kolei Magdalena z Goliny dzięki zebranym środkom opłaciła badania diagnostyczne.

Wszystkim Darczyńcom gorąco dziękujemy za gesty wsparcia. Dla naszych Podopiecznych są one niezwykle ważne!

W sierpniu do Fundacji dołączyło 11 nowych pacjentów: Włodzimierz Kozłowski, Helena Wojcieszak, Dorota Beldowska-Sadurska, Edyta Biernacik, Mirosław Figura, Beata Freyberg, Aleksandra Nawrocka, Alicja Zalinian, Anna Strach, Bożena Wowra oraz Tamara Krętkowska.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapraszamy do poznania naszych Podopiecznych i zaangażowania się w pomoc podczas ich trudnej drogi przez chorobę.

Jeśli chorzy potrzebują pomocy finansowej, aby opłacić koszty związane z leczeniem, oferujemy im możliwość gromadzenia środków poprzez nasz program Alivia Onkozbiórka.

Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach.

W sierpniu prawie 5 tys. osób odwiedziło portal Onkoskaner.pl (dawniej Kolejkoskop), aby znaleźć najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne (RM, TK i PET-CT) lub pierwszą wizytę u onkologa, refundowane przez NFZ.

Na portalu Onkomapa.pl 41 tys. osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. 88 osób podzieliło się swoimi doświadczeniami i zostawiło pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię! 

Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Ponad 4600 osób odwiedziło portal Oncoindex.org, aby sprawdzić, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znaleźć informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.

Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W sierpniu odbyliśmy blisko 170 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na ponad 120 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Co czwarty z nas zachoruje na nowotwór, niemal każdy spotka się z tą chorobą wśród bliskich i przyjaciół. Dlatego nie możemy pozwolić, aby ludzie dalej

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.