„Sprawa dla reportera” – historia Kamila Bryka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

27 października odbyła się emisja „Sprawy dla reportera”, w której opowiedziano historię naszego podopiecznego Kamila Bryka, 20-latka, który walczy z czerniakiem.

Lekarze z Centrum Onkologii w Warszawie nie dawali mu szans, przewidywali ok. 2 tygodnie życia. Kamil i jego rodzina nie pogodzili się jednak z wyrokiem. Znaleźli lekarza, który podjął się leczenia i dzięki ogromnym środkom finansowym na nierefundowany lek, nowotwór zaczął się zmniejszać.

Obejrzyjcie reportaż pod tym linkiem: http://vod.tvp.pl/27238328/27102016

Prosimy też o darowizny na rzecz Kamila. Konieczne jest kontynuowanie leczenia, aby stan zdrowia znowu się nie pogorszył i aby chłopak mógł w końcu stanąć na nogi. Możecie wesprzeć Kamila poprzez stronę skarbonka.alivia.org.pl/kamil-bryk.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.