Ważna informacja dla pacjentów z rakiem nerki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Informacja dla pacjentów chorujących na raka nerki!

W ostatnim czasie wielu pacjentów z rakiem nerki, którzy chcieli skorzystać z leczenia w ramach programu lekowego, otrzymało informacje o interpretacji NFZ w sprawie sekwencji podania tych leków. Skontaktowali się z nami chorzy, dla których oznaczało to wykluczenie z otrzymania leczenia zalecanego przez lekarza. Zwróciliśmy się do Funduszu w tej sprawie. Okazuje się, że interpretację wycofano i pacjenci mogą być kwalifikowani do leczenia wyłącznie na podstawie zapisów programu lekowego. Poniżej przesyłamy treść korespondencji:

“Zgodnie ze stanowiskiem, do przestrzegania którego zobowiązało nas MZ, decyzję o włączeniu pacjenta do programu lekowego podejmuje wraz z nim lekarz prowadzący. Jeżeli lekarz prowadzący uznaje, że pacjent spełnia kryteria kwalifikacji to właśnie on podejmuje decyzje  o zastosowaniu odpowiedniego leku. Wszelkie zaś wątpliwości dotyczące kryteriów kwalifikacji do wszystkich programów lekowych powinny być kierowane bezpośrednio do MZ.”

Poniżej przesyłamy link do strony z programami lekowymi – zachęcamy do rozmowy z lekarzem.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od indywidualnych osób. Pomóż nam walczyć dalej! Dołącz do Pogromców Raka!

https://www.gov.pl/web/zdrowie/choroby-onkologiczne

 

 

DZIAŁAJ TERAZ!

Co czwarty z nas zachoruje na nowotwór, niemal każdy spotka się z tą chorobą wśród bliskich i przyjaciół. Dlatego nie możemy pozwolić, aby ludzie dalej

Aktualności