Wsparcie dla pacjentów onkologicznych z Ukrainy / ПІДТРИМКА ОНКОЛОГІЧНИХ ХВОРИХ З УКРАЇНИ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Wobec tragicznych wydarzeń na Ukrainie z wielkim niepokojem i solidarnością myślimy o obywatelach Ukrainy, a w szczególności o ukraińskich pacjentach onkologicznych. Wielu z nich może być zmuszonych do opuszczenia kraju, a ich dalsza diagnostyka i leczenie staną pod znakiem zapytania. Dlatego zwróciliśmy się z prośbą do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego o organizację wsparcia dla pacjentów onkologicznych z Ukrainy. Niezwykle istotne jest jak najszybsze umożliwienie im diagnostyki i kontynuowania terapii ratujących ich życie oraz opieki hospicyjnej na terenie Polski. 

Fundacja Alivia oferuje pomoc obywatelom Ukrainy chorującym na nowotwory złośliwe. Prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

Również istnieje możliwość przesłania wiadomości za pośrednictwem Viber’a pod numerem +48 789 414 406 (może być wiadomość w języku ukraińskim, rosyjskim, polskim lub angielskim).


З огляду на трагічні події в Україні, ми з великою тривогою та солідарністю думаємо про громадян України, і зокрема про українських онкохворих. Багато з них можуть бути змушені покинути країну, а їхній подальший діагноз та лікування будуть поставлені під сумнів.

Тому ми попросили міністра охорони здоров’я Адама Нідзельського організувати підтримку онкологічних хворих з України. Надзвичайно важливо дати їм можливість якнайшвидше поставити діагноз і продовжити рятівну терапію та хоспісну допомогу в Польщі.

Лист до МОЗ про онкологічних хворих з України

Фонд Alivia надає допомогу громадянам України, які страждають на злоякісні пухлини. Будь ласка, зв’яжіться з нами за електронною поштою: [email protected]

Також існує можливість надсилання повідомлень за допомогою Viber’a на номер +48 789 414 406 (повідомлення може бути українською, російською, польського чи англійською мовою).

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.