Euroapteka

EURO-APTEKA Sp. z o.o. to sieć aptek, działająca na terenie Polski od 2001 roku. Należy do międzynarodowego Holdingu Euro Apotheca.
Posiada obecnie 84 apteki (w tym 5 aptek franczyzowych). Idea apteki Zawsze blisko Ciebie – dogodne lokalizacje o dużym przepływie klientów, które łatwo rozpoznać i znaleźć. Od małych lokalnych aptek o powierzchni zaledwie 40 metrów kwadratowych po duże placówki o powierzchni 900 metrów kwadratowych w największych centrach handlowych. Wszystkie niezbędne leki i kosmetyki – od leków po produkty profilaktyki zdrowotnej, kosmetyki oraz produkty higieny osobistej. Przyciąganie klientów zróżnicowanym asortymentem, atrakcyjnymi kampaniami, cennymi usługami oraz dodatkowymi programami lojalnościowymi. Otwarta, przyjazna
i profesjonalna – grzeczni, szczerzy i profesjonalni farmaceuci, jasne i przytulne środowisko. Nowy standard aptek – w roku 2013 powstał nowy standard aptek, dostosowany do potrzeb klienta. Są to placówki jasne, przestronne i wygodne, spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Ten standard stosujemy do aptek nowo otwieranych oraz podczas remontów już istniejących. Standard ten powstał ze szczególnym uwzględnieniem wygody farmaceutów oraz klientów. Zapewnia on jednocześnie optymalną aranżację przestrzeni – układ powierzchni sprzedaży oraz układ towarów odpowiadają potrzebom klientów i ich praktyce zakupowej. Niskie półki na powierzchni sprzedaży pozwalają klientom obejrzeć pełen asortyment towarów znajdujących się w aptece i ułatwiają poszukiwanie konkretnego produktu, dzięki czemu klient ma większy komfort zakupów.

Zostań naszym partnerem!

Wiemy jak sprawnie i profesjonalnie budować relacje oraz wspólnie realizować projekty. Chętnie podzielimy się wiedzą na temat społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz pokażemy jakie korzyści może przynieść komercyjnym firmom. Zapoznaj się z naszą ofertą!

Nasza wizja

Zmienić złośliwego raka w łagodną chorobę

Wierzymy, że przyjdzie dzień, kiedy nawet zaawansowany rak stanie się całkowicie wyleczalny, a jego okrutny charakter będzie tylko wspomnieniem, tak jak cholery, dżumy i wielu innych, początkowo śmiertelnych i strasznych dla ludzkości schorzeń.

Wspierać polską onkologię i służbę zdrowia

Alivia prowadzi działania rzecznicze, zwracając uwagę decydentów na problemy polskiej onkologii i skłaniając do wprowadzania zmian, korzystnych dla pacjentów onkologicznych.

Edukować, uświadamiać, reprezentować

To wiedza zmienia niemożliwe w możliwe. Dlatego dbamy, by być na bieżąco i dostarczać nowości ze światowej onkologii w przystępny sposób. Każdy dzień opóźnienia w diagnozie wiąże się z ryzykiem braku możliwości skutecznego leczenia.

Dostarczać praktyczne narzędzia dla pacjenta

Dążymy do tego, by zapewnić ludziom chorym na raka narzędzia, dzięki którym będą mogli odważnie korzystać ze zdobyczy światowej medycyny i wygrywać z chorobą każdego dnia.

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.