Takeda

Takeda jest globalną firmą farmaceutyczną zaangażowaną w działania na rzecz poprawy zdrowia i poprawę jakości życia pacjentów poprzez dostarczanie innowacyjnych leków. Główne obszary działalności firmy to onkologia, gastroenterologia i choroby ośrodkowego układu nerwowego. Firma prowadzi także programy rozwojowe dotyczące chorób układu sercowo-naczyniowego oraz zaawansowane prace nad szczepionkami. Takeda jest obecna w ponad 70 krajach i zatrudnia globalnie ponad 30 tys. pracowników. Firma w Polsce to 3 spółki zatrudniające ponad 800 pracowników o najwyższych kwalifikacjach. Takeda Polska sp. z o.o. koncentruje swą działalność na lekach stosowanych w terapii schorzeń układu pokarmowego, onkologii, w regeneracji tkanek oraz leczeniu bólu. W ofercie firmy znajdują się także leki dostępne bez recepty (OTC) i suplementy diety. Takeda Pharma sp. z o.o. zajmuje się produkcją, dystrybucją oraz obrotem hurtowym produktów leczniczych i suplementów diety. Trzon firmy stanowi nowoczesny i certyfikowany GMP zakład farmaceutyczny w Łyszkowicach. Zakład jest jednym z największych pracodawców w regionie, czwartym pod względem wielkości zakładem w Europie w grupie Takeda. Wytwarzane leki wydawane na receptę jak i bezrecepturowe sprzedawane są na rynek polski i rynki europejskie a także eksportowane do krajów WNP oraz na Bliski Wschód. Takeda SCE sp. z o.o. – otwarte we wrześniu 2011 centrum usług wspólnych Grupy Takeda, zajmuje się prowadzeniem księgowości, raportowaniem a także rozliczaniem zobowiązań spółek Takeda z całej Europy, Kanady, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Egiptu i RPA. Takeda angażuje się na rzecz lokalnej społeczności Łyszkowic wspierając finansowo działające tam instytucje. Pracownicy Takeda uczestniczą od kilku lat w akcjach Wolontariatu Pracowniczego pomagając w domach dziecka, szpitalach, schroniskach dla zwierząt a także uczestniczą w akcji Szlachetna Paczka. Takeda wspiera też jako Patron Fundację Dziecięca Fantazja, która spełnia marzenia dzieci chorych na nieuleczalne choroby.

Zostań naszym partnerem!

Wiemy jak sprawnie i profesjonalnie budować relacje oraz wspólnie realizować projekty. Chętnie podzielimy się wiedzą na temat społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz pokażemy jakie korzyści może przynieść komercyjnym firmom. Zapoznaj się z naszą ofertą!

Nasza wizja

Zmienić złośliwego raka w łagodną chorobę

Wierzymy, że przyjdzie dzień, kiedy nawet zaawansowany rak stanie się całkowicie wyleczalny, a jego okrutny charakter będzie tylko wspomnieniem, tak jak cholery, dżumy i wielu innych, początkowo śmiertelnych i strasznych dla ludzkości schorzeń.

Wspierać polską onkologię i służbę zdrowia

Alivia prowadzi działania rzecznicze, zwracając uwagę decydentów na problemy polskiej onkologii i skłaniając do wprowadzania zmian, korzystnych dla pacjentów onkologicznych.

Edukować, uświadamiać, reprezentować

To wiedza zmienia niemożliwe w możliwe. Dlatego dbamy, by być na bieżąco i dostarczać nowości ze światowej onkologii w przystępny sposób. Każdy dzień opóźnienia w diagnozie wiąże się z ryzykiem braku możliwości skutecznego leczenia.

Dostarczać praktyczne narzędzia dla pacjenta

Dążymy do tego, by zapewnić ludziom chorym na raka narzędzia, dzięki którym będą mogli odważnie korzystać ze zdobyczy światowej medycyny i wygrywać z chorobą każdego dnia.

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.