VITABRAIN DEVELOPMENT

VITABRAIN Development – developer, którego Prezesem jest Robert Kloch. Obecnie realizowana jest inwestycja  zlokalizowana jest w Warszawie, w dzielnicy Bielany u zbiegu ulicy Renesansowej i ulicy Aspekt w strefie pośredniej dzielnicy, w pobliżu głównej ulicy Wólczyńskiej/Żeromskiego.
W bezpośredniej  lokalizacji znajduje nowa zabudowa mieszkaniowa – wielorodzinna, szkoła, przedszkole a także  hipermarket E. Leclerc. Komunikację na Bielanach  zapewniają liczne linie autobusowe (21 linii ),  3 linie podmiejskie i 7  linii tramwajowych  oraz  4 stacje metra.
Na terenie dzielnicy dla jej najmłodszych mieszkańców czekają: 4 żłobki, aż 39 przedszkoli, 19 szkół podstawowy oraz 15 gimnazjów. Młodzież z Bielan, jak i innych dzielnic Warszawy, może studiować tutaj na 5 wyższych uczelniach, takich jak: Akademia Wychodzenia Fizycznego Józefa Piłsudskiego, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, Papieski Wdział Teologiczny, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wyższa Szkoła Turystyki i Rekreacji.  Ponadto na terenie dzielnicy funkcjonuje Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica. Dzieci na Bielanach mogę bezpiecznie  bawić się na 11 placach zabaw zlokalizowanych w dzielnicy. Młodzież natomiast ma do dyspozycji kompleks sportowy „Syrenka 1” o powierzchni 0,6 ha, pływalnie CRS Bielany oraz sezonowe lodowisko.
Sama lokalizacja inwestycji na Bielanach łączy w sobie cechy aglomeracji wielkomiejskiej oraz obszary nienaruszonej przyrody.  Dzielnica Bielany posiada  potencjał gospodarczy, naukowy, dobrą i ciągle rozwijaną sieć komunikacyjną, zapewniającą szybki dojazd do Centrum miasta oraz innych dzielnic Warszawy. Na obszarze Bielan znajdziemy ponadto 10 publicznych zakładów opieki, zdrowotnej, 4 domy kultury, Komendę Rejonową Policji, V Oddział Terenowy Policji oraz urzędy administracji publicznej. Prezes Robert Kloch mówi –  wartym podkreślenia jest fakt, że na terenie Bielan znajdziemy przeszło 160 ha terenów zielonych w tym 33 ha terenów parkowych co stanowi aż 28% powierzchni dzielnicy, co pozwala mieszkańcom, jak i gościom odwiedzającym Bielany, na aktywne spędzanie czasu na łonie natury. Powyżej opisana bogata infrastruktura w połączeniu z rozległymi terenami zielonymi powoduje, że Bielany stały się miejscem zainteresowania rodzin poszukujących mieszkań położonych właśnie w spokojnej okolicy z pełnym zapleczem edukacyjnym, zdrowotnym i rekreacyjnym.

Zostań naszym partnerem!

Wiemy jak sprawnie i profesjonalnie budować relacje oraz wspólnie realizować projekty. Chętnie podzielimy się wiedzą na temat społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz pokażemy jakie korzyści może przynieść komercyjnym firmom. Zapoznaj się z naszą ofertą!

Nasza wizja

Zmienić złośliwego raka w łagodną chorobę

Wierzymy, że przyjdzie dzień, kiedy nawet zaawansowany rak stanie się całkowicie wyleczalny, a jego okrutny charakter będzie tylko wspomnieniem, tak jak cholery, dżumy i wielu innych, początkowo śmiertelnych i strasznych dla ludzkości schorzeń.

Wspierać polską onkologię i służbę zdrowia

Alivia prowadzi działania rzecznicze, zwracając uwagę decydentów na problemy polskiej onkologii i skłaniając do wprowadzania zmian, korzystnych dla pacjentów onkologicznych.

Edukować, uświadamiać, reprezentować

To wiedza zmienia niemożliwe w możliwe. Dlatego dbamy, by być na bieżąco i dostarczać nowości ze światowej onkologii w przystępny sposób. Każdy dzień opóźnienia w diagnozie wiąże się z ryzykiem braku możliwości skutecznego leczenia.

Dostarczać praktyczne narzędzia dla pacjenta

Dążymy do tego, by zapewnić ludziom chorym na raka narzędzia, dzięki którym będą mogli odważnie korzystać ze zdobyczy światowej medycyny i wygrywać z chorobą każdego dnia.

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.