Badania genetyczne i molekularne – webinar

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

13 grudnia 2021 r. odbyło się kolejne webinarium organizowane przez Fundację Onkologiczną Alivia zatytułowane “Badania genetyczne i molekularne – co powinniśmy wiedzieć w zdrowiu i chorobie”. 

W trakcie spotkania ekspertki dr hab. med. Anna Wójcicka (genetyk) oraz Olga Kuczkiewicz – Siemion (lekarz w trakcie specjalizacji z patomorfologii) podzieliły się porcją cennych informacji dotyczących nowoczesnych badań genetycznych i molekularnych i ich zastosowania, zarówno u osób zdrowych, które chciałyby wiedzieć jakie jest u nich ryzyko zachorowania na nowotwory, oraz u osób już chorych na raka, dla których badania molekularne niejednokrotnie są szansą na dobranie właściwego i skutecznego leczenia celowanego. 

Pani Joanna Czarnecka podzieliła się swoim doświadczeniem walki o zdrowie męża – podopiecznego Fundacji Alivia. To cenne świadectwo pokazało jak ważne jest samodzielne poszukiwanie i drążenie w poszukiwaniu informacji i wiedzy o możliwych sposobach leczenia nowotworu.

Przedstawicielka Fundacji – Aleksandra Ciompała opowiedziała gdzie szukać wsparcia, gdy słyszymy diagnozę “nowotwór”.

Dołącz do nas!

Tu znajdziesz przygotowane specjalnie dla Ciebie darmowe wsparcie w zmaganiach z rakiem!

Nagranie z webinarium już jest dostępne do obejrzenia. Zapraszamy serdecznie!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.