Rak tarczycy jest najczęstszym nowotworem narządów wydzielania wewnętrznego i stanowi 1% wszystkich nowotworów złośliwych człowieka. Leczy się je głównie operacyjnie, a rokowania są stosunkowo dobre.
21 grudnia 2023 r. odbył się webinar, w czasie którego dr inż. Katarzyna Zadka – specjalistka ds. żywienia klinicznego opowiedziała, jak można wspomóc leczenie raka tarczycy, jak również innych nowotworów głowy i szyi, poprzez modyfikacje dietetyczne. Gościem specjalnym webinaru była Pani Małgorzata Mroczkowska, podopieczna Onkofundacji Alivia, która podzieliła się historią swojej choroby oraz doświadczeniem roli diety w procesie leczenia raka tarczycy. Nie zabrakło również prezentacji zakresu wsparcia jakie ofiaruje fundacja swoim podopiecznym i opiekunom osób chorych onkologicznie.
Plan webinaru:
19:00 Powitanie i wstęp – Agnieszka Dolna
19:05 Rozmowa z panią Małgorzatą Mroczkowską, podopieczną Onkofundacji Alivia
19:20 Jak jeść, żeby wspomóc leczenie nowotworów tarczycy – dr inż. Katarzyna Zadka
19:40 Wsparcie pacjentów onkologicznych Onkofundacji Alivia
19:55 Sesja pytań i odpowiedzi
20:05 Zakończenie spotkania – Agnieszka Dolna
Dołącz do nas!
Tu znajdziesz przygotowane specjalnie dla Ciebie darmowe wsparcie w zmaganiach z rakiem!
Prelegentka:
dr inż. Katarzyna Zadka Ekspertka w zakresie żywienia klinicznego w Nestlé Health Science. Absolwentka Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ukończyła Akademię Leczenia Żywieniowego Polskiego Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu w Krakowie. Uzyskała tytuł doktora na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Pasjonatka dietetyki i technologii żywności. Na co dzień prowadzi spotkania edukacyjne oraz warsztaty dla dorosłych i dzieci z zakresu żywienia. Autorka wielu artykułów, w tym publikacji naukowych – zarówno w obszarze profilaktyki chorób dietozależnych, jak i żywienia klinicznego. Wykładowczyni na studiach podyplomowych poświęconych tematyce well-being i zdrowia w miejscu pracy.
Webinar został zarejestrowany, a nagranie jest dostępne na naszym kanale youtube.
Partnerami wydarzenia byli: Ogólnopolska Federacja Onkologiczna i Nestlé Health Science.