Rak prostaty – co każdy pacjent wiedzieć powinien. Webinar dla pacjentów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Co roku w dniu 15. września obchodzony jest Europejski Dzień Prostaty, ustanowiony przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne. Jego celem jest zwiększenie społecznej świadomości na temat chorób gruczołu krokowego oraz zachęcenie mężczyzn do aktywnej profilaktyki.

Dlatego też Fundacja Onkologiczna Alivia właśnie tego dnia przeprowadziła webinar dla pacjentów i ich bliskich pt: “Rak prostaty – co każdy pacjent wiedzieć powinien”.

W spotkaniu online wzięli udział wybitni specjaliści – dr hab. n. med. Jakub Żołnierek i dr hab. n. med. Tomasz Borkowski, którzy zaprezentowali metody diagnostyczne oraz sposoby leczenia chirurgicznego i systemowego raka prostaty.

Swoją historię wygranej walki z rakiem prostaty opowiedział pacjent, podopieczny Fundacji – Jacek Jędrzejewski.

Załóż zbiórkę na 1,5% podatku!

Pokryj koszty leków, badań, prywatnych konsultacji oraz dojazdów. Nie ma żadnego haczyka!

Na koniec przedstawicielka Alivii zaprezentowała program wsparcia finansowego i wytłumaczyła, w jaki sposób można pozyskiwać środki na pokrycie kosztów leczenia. 

EKSPERCI:

  • Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek, onkolog, Narodowy Instytut Onkologii – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie
  • Dr hab. n. med. Tomasz Borkowski, urolog,  Klinika Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej, Warszawski Uniwersytet Medyczny

Nagranie z webinarium już jest dostępne do obejrzenia. Zapraszamy!

Partnerem wydarzenia była Ogólnopolska Federacja Onkologiczna, a za wsparcie w organizacji dziękujemy firmie Janssen.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.