Wyceluj prosto w raka – webinar dla pacjentów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Badania molekularne i terapie celowane w onkologii to obszar medycyny, który rozwija się bardzo intensywnie. Odkrycia nowych mutacji genów odpowiedzialnych za rozwój nowotworów oraz prace nad lekami, które działają naprawczo na daną zmianę genetyczną dają nadzieję wielu pacjentom onkologicznym. W trakcie webinaru dr hab. n. med. Anna Wójcicka przedstawi najnowsze osiągnięcia medycyny personalizowanej w leczeniu nowotworów przewodu pokarmowego oraz piersi. Opowie, które badania molekularne powinny być przeprowadzone w procesie diagnostycznym tych nowotworów, tak aby najlepiej dobrać skuteczne leczenie.

Webinar odbędzie się 30 stycznia 2024 r. o godzinie 19:00. Zapraszamy do udziału i skorzystania z okazji zadania pytań w trakcie sesji pytań i odpowiedzi.  





Plan webinaru:

19:00 Powitanie i wstęp – Agnieszka Dolna
19:05 Badania molekularne i medycyna celowana w leczeniu nowotworów przewodu pokarmowego i piersi – dr hab. n. med. Anna Wójcicka
19:30 Wsparcie pacjentów onkologicznych Onkofundacji Alivia
19:45 Sesja pytań i odpowiedzi 
20:00 Zakończenie spotkania – Agnieszka Dolna

Dołącz do nas!

Tu znajdziesz przygotowane specjalnie dla Ciebie darmowe wsparcie w zmaganiach z rakiem!





EKSPERTKA: dr hab. n. med. Anna Wójcicka Z wykształcenia jest lekarką, biotechnolożką i menadżerką innowacji. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, odbyła także staże badawcze w USA, Królestwie Niderlandów i Wielkiej Brytanii. Autorka publikacji na temat nowotworów człowieka, nagradzana za swą pracę w Polsce i w Europie. Wierzy, że diagnostyka genetyczna jest jednym z najistotniejszych elementów zmieniających współczesną medycynę i podejście do pacjenta. Jest założycielką Fundacji Wiedzieć Więcej i kontynuuje w niej swoją misję związaną z szerzeniem prewencji i opieki onkologicznej opartej o zdobycze współczesnej medycyny i biologii, w tym o genetykę.





Uczestnictwo w webinarze jest bezpłatne. Zarejestruj się wypełniając formularz.
Partnerami webinaru są Ogólnopolska Federacja Onkologiczna, Fundacja Wiedzieć Więcej i portal Alivia Onkosnajper.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.