Zapisz się na webinar pt: “Gdy dieta w chorobie nowotworowej sprawia trudność…“

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Właściwy sposób żywienia jest istotnym wsparciem w procesie leczenia nowotworów. Nawet jeśli znamy zasady dietetyczne i próbujemy wdrożyć je, by wzmocnić organizm w walce z rakiem, nie zawsze przychodzi to z łatwością. 

W środę 20 września o godzinie 19:00 odbędzie się webinar poświęcony temu zagadnieniu. 

W trakcie webinaru porozmawiamy o trudnościach, jakie pacjenci napotykają gdy wprowadzają dietę w trakcie leczenia onkologicznego i sposobach radzenia sobie z nimi

Załóż zbiórkę na 1,5% podatku!

Pokryj koszty leków, badań, prywatnych konsultacji oraz dojazdów. Nie ma żadnego haczyka!

Naszym gościem będzie podopieczna Fundacji – Pani Aleksandra Wierzbicka, która opowie o swoich doświadczeniach związanych z żywieniem w trakcie leczenia nowotworu. 

Praktyczne rozwiązania radzenia sobie z trudnościami przedstawi nasza ekspertka dr inż. Katarzyna Zadka.


Ekspertka w zakresie żywienia klinicznego w Nestlé Health Science. Absolwentka Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ukończyła Akademię Leczenia Żywieniowego Polskiego Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu w Krakowie. Uzyskała tytuł doktora na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Pasjonatka dietetyki i technologii żywności. Na co dzień prowadzi spotkania edukacyjne oraz warsztaty dla dorosłych i dzieci z zakresu żywienia. Autorka wielu artykułów, w tym publikacji naukowych – zarówno w obszarze profilaktyki chorób dietozależnych, jak i żywienia klinicznego. Wykładowczyni na studiach podyplomowych poświęconych tematyce well-being i zdrowia w miejscu pracy.

Plan webinaru:

19:00 Powitanie i wstęp – Agnieszka Dolna

19:05 O żywieniu w chorobie nowotworowej – rozmowa z Panią Aleksandrą Wierzbicką

19:20 Trudności w realizacji zaleceń dietetycznych – jak sobie z nimi radzić – dr inż. Katarzyna Zadka, specjalistka ds. żywienia klinicznego w Nestlé Health Science

19:40 Wsparcie pacjentów onkologicznych Onkofundacji Alivia – Jadwiga Chojecka

19:50 Sesja pytań i odpowiedzi

20:00 Podsumowanie i zakończenie spotkania

Partnerami wydarzenia są: Ogólnopolska Federacja Onkologiczna i Nestlé Health Science.

Uczestnictwo w webinarze jest bezpłatne.

Zapraszamy do rejestracji w webinarze – wypełnij formularz TU.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.