KRS 0000358654

Dwa Złote Spinacze dla kampanii „Choroba? Pracuję z nią!”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Kampania „Choroba? Pracuję z nią!”, w której bierzemy udział otrzymała dwie główne nagrody w konkursie Złote Spinacze 2017 🙂 Celem konkursu jest podnoszenie standardów w branży Public Relations oraz kreowanie jej pozytywnego wizerunku poprzez promowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych i rzetelnie wykonanych projektów zrealizowanych w Polsce.

Od strony PR projekt „Choroba? Pracuję z nią!” realizuje Be Communications a powstał z inicjatywy pacjentów chorych przewlekle, którzy mimo swojej choroby i konieczności jej długofalowego leczenia, nie chcą rezygnować z pracy zawodowej.  Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat osób, które pomimo chorób przewlekłych nie chcą korzystać z rent i zwolnień lekarskich, ale chcą prowadzić normalne, aktywne życie rodzinne i zawodowe.

W ramach kampanii razem ze środowiskiem pracodawców i lekarzy napisaliśmy List Otwarty, w którym apelujemy o dostrzeżenie i większe zrozumienie dla problemów, z jakimi borykają się osoby, które pomimo choroby chcą pozostać aktywne zawodowo. Stworzyliśmy również wyróżnienie „Szpital Przyjazny” dla placówek onkologicznych, które ułatwiają pacjentom pogodzenie leczenia i pracy. Szpitale, które umożliwiają umówienie wizyty na konkretny termin i korzystają z szybkich w podaniu leków podskórnych zostały oznaczone na naszym portalu www.onkomapa.pl.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.