KRS 0000358654

Maj 2018: Prawie 200 000 zł dla chorych na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W maju przekazaliśmy naszym podopiecznym 198 077 zł! Dzięki tym środkom Ola Dąbrowska, mama rocznego Kacperka opłaciła leki i dojazdy do ośrodków leczenia za ponad 5600 zł, a Wanda Tawrel, która zmaga się z rzadkim rakiem nerki za opiekę pielęgniarki, dojazdy i leki zapłaciła ponad 1500 zł. Paweł Konrad, lekarz i tata 2-letniej Ali kontynuuje terapię lekiem wartym 13 000 zł miesięcznie, a Małgorzata Jenorowska, która od 7 lat zmaga się z rakiem piersi zakupiła kolejną dawkę leku za 17 400 zł i zabiegi hipertermii za 1500 zł. Dzięki temu jej stan się poprawił, jednak konieczna jest dalsza terapia.

W poprzednim miesiącu przekazaliśmy również 11 200 zł za środki farmakologiczne dla Macieja Brdaka, który walczy z nowotworem mózgu. Dariusz Grunt przeszedł zabieg HIPEC warty 28 000 zł, a Anna Bulzak sfinansowała badanie diagnostyczne, tzw. płynną biopsję kosztującą 4500 zł. Pomogliśmy też wielu innym osobom, opłacając koszty leków i innych wydatków związanych z chorobą.

Rozpoczęliśmy także zbiórkę pieniędzy dla 4 kolejnych chorych. Wśród nich znajduje się Ewa Gryska, dla której udało się już zebrać prawie 21 000 zł z potrzebnych 60 000 zł na nierefundowany przez NFZ lek.

Bardzo dziękujemy wszystkim ponad 2300 darczyńcom, którzy dokonali wpłat na rzecz naszych podopiecznych!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.