Światowy List w sprawie COVID i raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Ponad 320 międzynarodowych, krajowych i regionalnych organizacji onkologicznych na całym świecie, w tym European Cancer Patient Coalition (ECPC), Association of Community Cancer Centers (ACCC), Union for International Cancer Control (UICC) i European Cancer Organization (ECO) zainicjowały wspólny List w sprawie COVID-19 i raka.

Nasza Fundacja dołącza do inicjatywy. List jest rozpowszechniany wśród decydentów na całym świecie, a także w Polsce.

Koronawirus przyniósł cierpienie wszystkim, ale w szczególności wywarł głęboki wpływ na osoby wcześniej dotknięte innymi chorobami, w szczególności rakiem, we wszystkich krajach na całym świecie. Epidemia przyniosła poważne problemy w diagnostyce i leczeniu obecnych i przyszłych pacjentów onkologicznych, zakłócając badania przesiewowe w kierunku raka oraz opóźniając jego leczenie.

Organizacje onkologiczne są świadome ogromnej presji, pod jaką obecnie znajdują się systemy opieki zdrowotnej. Konieczne jest natychmiastowe zajęcie się opieką onkologiczną, aby wesprzeć rządy w ich wysiłkach na rzecz pomocy chorym na raka na całym świecie. Jesteśmy gotowi na bliższą współpracę z decydentami, aby poprawić sytuację.

wyjaśniła Jacqueline Daly, Sekretarz Rady ECPC.

Globalna kampania na temat wspólnego Listu w sprawie COVID-19 i raka ma na celu zgromadzenie odpowiednich interesariuszy i żądania od rządów, aby dokonały zmian, poprzez stwierdzenie „Jestem zaangażowany i będę inwestować w zapobieganie, wczesną diagnostykę i leczenie raka”.

Zapraszamy do lektury! Pełna treść listu tutaj.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

jak uzyskać zniżkę na przejazd?

WAŻNE:

Zniżka dostępna jest dla pacjentów korzystających z aplikacji iTaxi i płacących za przejazd w aplikacji (podpięta karta płatnicza)

  1. Pobierz i zainstaluj  aplikację iTaxi na swoim telefonie
  2. Kod zniżkowy dla użytkowników serwisu Alivia to FUNDACJAALIVIA 
  3. Każdy użytkownik może z kodu skorzystać dowolną ilość razy
  4. Użytkownik korzystający z kodu otrzymuje rabat w wysokości 10% kwoty rachunku (max 10 PLN na jeden przejazd) 

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.