FUNDACJA WATCH HEALTH CARE (WHC)

Fundacja Watch Health Care (WHC) powstała w 2010 roku. Inspiracją do jej powstania była narastająca w Polsce dysproporcja pomiędzy zawartością koszyka świadczeń, a wielkością środków finansowych gromadzonych w ramach składki na ubezpieczenie zdrowotne i przeznaczanych na podstawowe świadczenia zdrowotne. Skutkiem tej dysproporcji jest ograniczenie lub pozbawienie chorych dostępu do podstawowych świadczeń zdrowotnych. Misją Fundacji WHC jest dostarczenie możliwie szerokiej, kompletnej i opartej na naukowych podstawach informacji do jakich świadczeń i procedur medycznych można spodziewać się ograniczeń w dostępie (uciążliwych kolejek). Na stronie internetowej Fundacji prowadzona jest ewidencja świadczeń zdrowotnych i procedur medycznych, do których dostęp dla pacjentów jest znacznie utrudniony. Ograniczenia dostępu, takie jak kolejki do podstawowych świadczeń zgłaszane są przez pacjentów, świadczeniodawców a nawet pracowników instytucji w obszarze ochrony zdrowia. Ewidencja prowadzona przez Fundację WHC służy przede wszystkim chorym, którzy pomimo opłacania składki na podstawowe ubezpieczenie zdrowotne czują się poszkodowani, ponieważ w wyniku długich kolejek do podstawowych świadczeń są zmuszeni do korzystania ze służby zdrowia „prywatnie”.

Zostań naszym partnerem!

Wiemy jak sprawnie i profesjonalnie budować relacje oraz wspólnie realizować projekty. Chętnie podzielimy się wiedzą na temat społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz pokażemy jakie korzyści może przynieść komercyjnym firmom. Zapoznaj się z naszą ofertą!

Nasza wizja

Zmienić złośliwego raka w łagodną chorobę

Wierzymy, że przyjdzie dzień, kiedy nawet zaawansowany rak stanie się całkowicie wyleczalny, a jego okrutny charakter będzie tylko wspomnieniem, tak jak cholery, dżumy i wielu innych, początkowo śmiertelnych i strasznych dla ludzkości schorzeń.

Wspierać polską onkologię i służbę zdrowia

Alivia prowadzi działania rzecznicze, zwracając uwagę decydentów na problemy polskiej onkologii i skłaniając do wprowadzania zmian, korzystnych dla pacjentów onkologicznych.

Edukować, uświadamiać, reprezentować

To wiedza zmienia niemożliwe w możliwe. Dlatego dbamy, by być na bieżąco i dostarczać nowości ze światowej onkologii w przystępny sposób. Każdy dzień opóźnienia w diagnozie wiąże się z ryzykiem braku możliwości skutecznego leczenia.

Dostarczać praktyczne narzędzia dla pacjenta

Dążymy do tego, by zapewnić ludziom chorym na raka narzędzia, dzięki którym będą mogli odważnie korzystać ze zdobyczy światowej medycyny i wygrywać z chorobą każdego dnia.

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.