Kino Kultura

Kino Kultura – jedno z najbardziej znanych kin w Warszawie. Kino studentów, ludzi sztuki, kultury, a zwłaszcza filmu. Położone w pięknym miejscu, w samym sercu Warszawy, przy Krakowskim Przedmieściu, jest jednym z nielicznych nowoczesnych arthousowych kin w Polsce. Gospodarzem kina jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich, największa organizacja twórców filmowych w Polsce. Kino Kultura, a także będąca jego częścią sala Rejs w podwórzu Ministerstwa Kultury zawsze kojarzyły się z dobrym repertuarem. Kino prezentuje najlepsze filmy polskie, europejskie oraz ambitne tytuły amerykańskie i azjatyckie. Dużym zainteresowaniem cieszą się tytuły nietypowe, których nigdzie indziej nie można zobaczyć. To jedno z nielicznych kin w Polsce, w którym regularnie prezentowane są filmy krótkometrażowe
i dokumentalne. Kultura to popularne miejsce organizacji imprez filmowych i kulturalnych, premier, pokazów i konferencji prasowych. Kino Kultura należy do Sieci Kin Studyjnych oraz do Europa Cinemas, jest pierwszym w tworzonej obecnie Sieci Kin SFP. W kinie Kultura odbywały się i nadal będą się odbywać przeglądy i festiwale filmowe, jak m.in. Warszawski Festiwal Filmowy, Sputnik nad Warszawą, Lato Filmów, Food Film Festiwal, Festiwal Filmoteki Europejskiej oraz liczne premiery polskich filmów. Kino przeszło gruntowny remont, zakończony latem 2009 roku. Obecnie Kultura to eleganckie kino z kawiarnią i restauracją, łączące w sobie tradycję
z nowoczesnością.  Jasne, nowoczesne foyer ma dwa poziomy; na górnym działa restauracja, z której można wyjść bezpośrednio na Krakowskie Przedmieście,
a w sezonie letnim do ogródka. Piękna sala na 235 miejsc, zaprojektowana przez zdobywcę Oscara Allana Starskiego to jedna z nielicznych w Polsce klasycznych sal kinowych o tradycyjnym wystroju. Wielu wielbicieli ma kameralna sala Rejs (dawniej kino Rejs  – 60 miejsc), idealne miejsce do prezentacji kina artystycznego, także pozafabularnego, niezależnego lub debiutów. Kino, mimo swojego tradycyjnego i arthousowego charakteru, jest świetnie wyposażone; dystrybutor lub organizator imprezy ma do wyboru nowoczesny projektor 35 mm, odtwarzacz Beta lub DVD. Kultura jest jednym z niewielu arthousowych kin w Polsce wyposażonych
w nowoczesny projektor cyfrowy. Mimo modernizacji i rozwoju kina, Kultura pozostaje jednak przede wszystkim Kinem Dobrych Filmów. Filmy artystyczne, oryginalne, takie, które trudno gdzie indziej zobaczyć – to one właśnie powodują, że Kultura jest tak popularnym miejscem filmowych spotkań.

Zostań naszym partnerem!

Wiemy jak sprawnie i profesjonalnie budować relacje oraz wspólnie realizować projekty. Chętnie podzielimy się wiedzą na temat społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz pokażemy jakie korzyści może przynieść komercyjnym firmom. Zapoznaj się z naszą ofertą!

Nasza wizja

Zmienić złośliwego raka w łagodną chorobę

Wierzymy, że przyjdzie dzień, kiedy nawet zaawansowany rak stanie się całkowicie wyleczalny, a jego okrutny charakter będzie tylko wspomnieniem, tak jak cholery, dżumy i wielu innych, początkowo śmiertelnych i strasznych dla ludzkości schorzeń.

Wspierać polską onkologię i służbę zdrowia

Alivia prowadzi działania rzecznicze, zwracając uwagę decydentów na problemy polskiej onkologii i skłaniając do wprowadzania zmian, korzystnych dla pacjentów onkologicznych.

Edukować, uświadamiać, reprezentować

To wiedza zmienia niemożliwe w możliwe. Dlatego dbamy, by być na bieżąco i dostarczać nowości ze światowej onkologii w przystępny sposób. Każdy dzień opóźnienia w diagnozie wiąże się z ryzykiem braku możliwości skutecznego leczenia.

Dostarczać praktyczne narzędzia dla pacjenta

Dążymy do tego, by zapewnić ludziom chorym na raka narzędzia, dzięki którym będą mogli odważnie korzystać ze zdobyczy światowej medycyny i wygrywać z chorobą każdego dnia.

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.