SOT

Społeczny Operator Telekomunikacyjny to inicjatywa operatora TelePolska sp. z o.o. SOT przeznacza specjalną część dochodów na cele charytatywne. Oferuje nowoczesne usługi głosowe i internetowe.
TelePolska, chcąc dzielić się swoim sukcesem, stworzyła unikalną ofertę, dzięki której przekazywanie wsparcia na rzecz najbardziej potrzebujących staje się jeszcze bardziej proste i dostępne szerokiemu gronu osób. Społeczny Operator Telekomunikacyjny zobowiązuje się przeznaczać specjalną część dochodów z rachunku Abonenta na cele charytatywne. Klient sam wybiera cel i organizację, którą pragnie wspierać. Nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Otrzymuje gwarancję przejrzystości rozliczeń i pewność, że pomoc dotrze do potrzebujących. Priorytetem w kształtowaniu oferty SOT są przede wszystkim: korzyści dla Klienta i przekazanie wsparcia na rzecz organizacji pożytku publicznego.
Nasza Misja
Pragniemy być dla odbiorców usług telekomunikacyjnych rzetelnym partnerem, dla pracowników atrakcyjnym pracodawcą i wartościowym członkiem społeczności lokalnej. SOT przeznacza specjalną część dochodów z rachunków swoich Klientów na cele charytatywne, nie obciążając za to działanie żadnymi opłatami swoich Abonentów.
Wizja
Dążymy do tego, by być wyjątkowym operatorem na rynku telekomunikacyjnym. SOT to Telefonia Dobrych Ludzi, gdyż wartością, która nas wyróżnia jest odpowiedzialność społeczna i pomoc potrzebującym. Razem z naszymi Klientami dbamy o społeczeństwo.
Cele
Naszym nadrzędnym celem jest stałe zwiększanie środków finansowych przeznaczonych na pomoc potrzebującym. Dążymy do niego pozyskując nowych Klientów i współpracując z wybranymi Organizacjami Pożytku Publicznego.

Zostań naszym partnerem!

Wiemy jak sprawnie i profesjonalnie budować relacje oraz wspólnie realizować projekty. Chętnie podzielimy się wiedzą na temat społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz pokażemy jakie korzyści może przynieść komercyjnym firmom. Zapoznaj się z naszą ofertą!

Nasza wizja

Zmienić złośliwego raka w łagodną chorobę

Wierzymy, że przyjdzie dzień, kiedy nawet zaawansowany rak stanie się całkowicie wyleczalny, a jego okrutny charakter będzie tylko wspomnieniem, tak jak cholery, dżumy i wielu innych, początkowo śmiertelnych i strasznych dla ludzkości schorzeń.

Wspierać polską onkologię i służbę zdrowia

Alivia prowadzi działania rzecznicze, zwracając uwagę decydentów na problemy polskiej onkologii i skłaniając do wprowadzania zmian, korzystnych dla pacjentów onkologicznych.

Edukować, uświadamiać, reprezentować

To wiedza zmienia niemożliwe w możliwe. Dlatego dbamy, by być na bieżąco i dostarczać nowości ze światowej onkologii w przystępny sposób. Każdy dzień opóźnienia w diagnozie wiąże się z ryzykiem braku możliwości skutecznego leczenia.

Dostarczać praktyczne narzędzia dla pacjenta

Dążymy do tego, by zapewnić ludziom chorym na raka narzędzia, dzięki którym będą mogli odważnie korzystać ze zdobyczy światowej medycyny i wygrywać z chorobą każdego dnia.

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.