„Co robić, gdy rak atakuje jelito grube”  webinar dla pacjentów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Marzec jest miesiącem świadomości raka jelita grubego, dlatego 30 marca 2023 r. o godz. 20:00 zapraszamy na kolejny webinar Onkofundacji Alivia poświęcony temu nowotworowi.

W webinarze udział wezmą eksperci: dr n. med. Marek Gełej – onkolog kliniczny oraz dr inż. Katarzyna Zadka – dietetyk. W późniejszej części spotkania swoim doświadczeniem oraz historią leczenia podzieli się Podopieczny Onkofundacji.

Plan webinaru:
20:00 – 20:05 Powitanie i wstęp
20:05 – 20:25 Aktualne możliwości leczenia raka jelita grubego – dr n. med. Marek Gełej
20:25 – 20:40 Dieta w leczeniu raka jelita grubego – dr inż. Katarzyna Zadka 
20:40 – 20:50 Rak jelita grubego – perspektywa pacjenta
20:50 – 21:05 Wsparcie pacjentów onkologicznych Onkofundacji Alivia – Urszula Zienkiewicz
21:05 – 21:20 Sesja pytań i odpowiedzi 
21:20 – 21:30 Podsumowanie i zakończenie spotkania  

Załóż zbiórkę na 1,5% podatku!

Pokryj koszty leków, badań, prywatnych konsultacji oraz dojazdów. Nie ma żadnego haczyka!

Dr n. med. Marek Gełej 

Onkolog kliniczny, od początku drogi zawodowej związany z Opolskim Centrum Onkologii.

Kształcenie specjalizacyjne odbywał pod kierunkiem nestora opolskiej onkologii dr. Kazimierza Drosika. Obecnie zastępca ordynatora Kliniki Onkologii i asystent wydziału lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego. Główny obszar zainteresowań to nowotwory przewodu pokarmowego.

www.dariuszbajak.com

Dr inż. Katarzyna Zadka

Ekspertka w zakresie żywienia klinicznego w Nestlé Health Science. Absolwentka Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ukończyła Akademię Leczenia Żywieniowego Polskiego Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu w Krakowie. Uzyskała tytuł doktora na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Pasjonatka dietetyki i technologii żywności. Na co dzień prowadzi spotkania edukacyjne oraz warsztaty dla dorosłych i dzieci z zakresu żywienia.  Autorka wielu artykułów, w tym publikacji naukowych – zarówno w obszarze profilaktyki chorób dietozależnych, jak i żywienia klinicznego. Wykładowczyni na studiach podyplomowych poświęconych tematyce well-being i zdrowia w miejscu pracy.

Uczestnictwo w webinarze jest bezpłatne. Zapisz się już dziś – kliknij TU.

Partnerami webinaru są Ogólnopolska Federacja Onkologiczna i Nestlé Health Science.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.