Konferencja „Kobiety Kobietom — życie po leczeniu raka piersi”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W imieniu dr hab. n. med. Marii Litwiniuk serdecznie zapraszamy na III Konferencję „Kobiety Kobietom — życie po leczeniu raka piersi”. Spotkanie jest organizowane wyłącznie dla Pań. Pierwszy dzień konferencji (1 kwietnia 2016) będzie skierowany zwłaszcza do lekarek, poruszane będą tematy najlepszych sposobów leczenia systemowego. Drugiego dnia (2 kwietnia 2016) odbędzie się spotkanie w szerszym gronie, wykłady będą dotyczyły leczenia wspomagającego, zaburzeń poznawczych w trakcie i po leczeniu, problemów seksualnych i trudności w komunikacji między lekarzami a pacjentkami.

Zapraszamy wszystkie kobiety, które zetknęły się z rakiem piersi do udziału w drugim dniu konferencji.

Program konferencji znajduje się na stronie www.kobiety.viamedica.pl/3.2016/pl/Program__22.html

Termin i miejsce:
2 kwietnia, od godz.9.00
Hotel Novotel w Warszawie

Udział można potwierdzić wysyłając maila na adres kobiety2016@viamedica.pl

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.