Rak jajnika – jak walczyć, by z nim wygrać – webinar dla pacjentów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Marzec to miesiąc świadomości raka jajnika. Korzystając z tej okazji Onkofundacja Alivia 23 marca zorganizowała webinar pt. “Rak jajnika – jak walczyć, by z nim wygrać”. 

Celem webinaru było dostarczenie pacjentkom i wszystkim zainteresowanym osobom kompendium wiedzy o raku jajnika, o stosowanych chirurgicznych i farmakologicznych metodach leczenia, oraz najnowszych terapiach i diagnostyce.

Do udziału w spotkaniu zaproszono wybitnych ekspertów: prof. dr hab. n. med. Pawła Knappa (ginekologa położnika, specjalistę ginekologii onkologicznej) z Uniwersyteckiego Centrum Onkologii z Białegostoku i prof. dr hab.  n. med. Lubomira Bodnara (specjalistę onkologii klinicznej) z Siedleckiego Centrum Onkologii, którzy przedstawili w przystępny sposób temat diagnostyki oraz aktualnie zalecanych i stosowanych metod ich leczenia.

Podopieczna Fundacji Alivia – Pani Małgorzata Korolska, podzieliła się swoim doświadczeniem choroby oraz opowiedziała o roli badania genetycznego w procesie wyboru leczenia raka jajnika oraz zapobieganiu rakowi piersi. 

Przedstawicielka Fundacji – Jadwiga Chojecka przekazała cenne wskazówki gdzie szukać wsparcia, gdy słyszymy diagnozę “nowotwór”.

Webinar został zarejestrowany i można go obejrzeć na kanale Onkofundacji Alivia na Youtube. Zapraszamy serdecznie!

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Zostań Podopiecznym!

Onkozbiórka

Zostań Podopiecznym Fundacji Alivia! Pacjenci onkologiczni często zmagają się nie tylko z chorobą, ale także z poważnymi problemami finansowymi.

Zostań Podopiecznym!

jak uzyskać zniżkę na przejazd?

WAŻNE:

Zniżka dostępna jest dla pacjentów korzystających z aplikacji iTaxi i płacących za przejazd w aplikacji (podpięta karta płatnicza)

  1. Pobierz i zainstaluj  aplikację iTaxi na swoim telefonie
  2. Kod zniżkowy dla użytkowników serwisu Alivia to FUNDACJAALIVIA 
  3. Każdy użytkownik może z kodu skorzystać dowolną ilość razy
  4. Użytkownik korzystający z kodu otrzymuje rabat w wysokości 10% kwoty rachunku (max 10 PLN na jeden przejazd) 

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.