„Rak płuca – tu liczy się czas” – webinar dla pacjentów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Palenie papierosów to jeden z głównych czynników rozwoju nowotworów płuca. W celu zwrócenia uwagi na szkodliwość palenia tytoniu Światowa Organizacja Zdrowia zainicjowała Dzień bez Papierosa – święto obchodzone 31 maja.

Dlatego też tuż przed Dniem bez Papierosa, 29 maja o 20:00, w czasie kolejnego webinaru organizowanego przez Onkofundację Alivia, przybliżymy temat raka płuca.

Zaproszeni eksperci opowiedzą o tym jak powinna wyglądać ścieżka pacjenta z podejrzeniem raka płuc, by jak najszybciej uzyskać diagnozę i podjąć leczenie, oraz jakimi aktualnie możliwościami terapeutycznymi dysponują klinicyści w leczeniu tego nowotworu.

W webinarze udział wezmą: pulmonolog prof. dr hab. n. med. Rafał Krenke oraz onkolog kliniczny dr n. med. Magdalena Knetki- Wróblewska. W późniejszej części spotkania swoim doświadczeniem podzieli się Aleksandra Wilk z Fundacji Rak płuca – to się leczy.

Dołącz do nas!

Tu znajdziesz przygotowane specjalnie dla Ciebie darmowe wsparcie w zmaganiach z rakiem!

Plan webinaru:

20:00 – 20:05 Powitanie i wstęp – Agnieszka Dolna
20:05 – 20:20 Ścieżka pacjenta z rakiem płuca – jak diagnozować by skutecznie leczyć – prof. dr hab. n. med. Rafał Krenke – pulmonolog
20:20 – 20:35 Możliwości terapeutyczne w raku płuca – dr n. med. Magdalena Knetki-Wróblewska – onkolog kliniczny
20:35 – 20:45 Rozmowa z Aleksandrą Wilk
20:45 – 21:00 Wsparcie pacjentów onkologicznych Onkofundacji Alivia – Urszula Zienkiewicz
21:00 – 21:15 Sesja pytań i odpowiedzi
21:15 – 21:20 Podsumowanie i zakończenie spotkania

Prelegenci:

Ekspert: prof. dr hab. n. med. Rafał Krenke Prof. dr hab. n. med. Rafał Krenke jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych i chorób płuc, dziekanem Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownikiem Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii WUM.

Ekspert: dr n. med. Magdalena Knetki-Wróblewska Dr n. med. Magdalena Knetki-Wróblewska jest specjalistą w dziedzinie onkologii klinicznej, adiunktem w Klinice Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie — Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie.

Ekspert: Aleksandra Wilk Aleksandra Wilk jest Dyrektorką Sekcji Raka Płuca Fundacji To Się Leczy, założycielką grupy wsparcia dla pacjentów Rak Płuca.To Się Leczy.


Uczestnictwo w webinarze jest bezpłatne.

Zarejestruj się wypełniając formularz.

Partnerem webinaru jest Ogólnopolska Federacja Onkologiczna.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.