“Skóra pod czujnym okiem dermatologa i onkologa” – webinar dla pacjentów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Maj przynosi coraz więcej słonecznych dni, rozpoczyna się czas celowego opalania i mimowolnej ekspozycji na promienie UV. 

W kalendarzu zdrowia 12 maja to Światowy Dzień Walki z Czerniakiem, a 17 maja rozpoczęły się w Polsce obchody XI Tygodnia Świadomości Czerniaka.  Mimo ogromnego postępu medycyny czerniak i inne nowotwory skóry wciąż stanowią duży problem, z powodu późnego ich wykrywania. 

Dlatego też Onkofundacja Alivia 25 maja zorganizowała webinar pt. “Skóra pod czujnym okiem dermatologa i onkologa”. 

Celem webinaru było przybliżenie pacjentom, ich bliskim oraz wszystkim zainteresowanym tematu nowotworów skóry, ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka. Zaproszone ekspertki – lekarz dermatolog Anita Jabłonowska – Kosek i lekarz onkolog kliniczny dr hab. n. med. Bożena Cybulska – Stopa opowiedziały o znaczeniu dla wyleczenia, wczesnej diagnostyki, metodach leczenia nowotworów skóry i nowoczesnych terapiach, oraz o tym jak nowotworom zapobiegać.

Załóż zbiórkę na 1,5% podatku!

Pokryj koszty leków, badań, prywatnych konsultacji oraz dojazdów. Nie ma żadnego haczyka!

Podopieczna Fundacji Alivia – Pani Ewelina Żychlińska, podzieliła się swoim doświadczeniem choroby i tym jak pozytywne nastawienie wspiera w terapii.. 

Przedstawicielka Onkofundacji – Jadwiga Chojecka przekazała cenne wskazówki gdzie szukać wsparcia, gdy słyszymy diagnozę “nowotwór”.

Webinar został zarejestrowany i można go obejrzeć na kanale Onkofundacji Alivia na Youtube. Zapraszamy serdecznie!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.