“Skóra pod czujnym okiem dermatologa i onkologa” – webinar dla pacjentów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Maj przynosi coraz więcej słonecznych dni, rozpoczyna się czas celowego opalania i mimowolnej ekspozycji na promienie UV. 

W kalendarzu zdrowia 12 maja to Światowy Dzień Walki z Czerniakiem, a 17 maja rozpoczęły się w Polsce obchody XI Tygodnia Świadomości Czerniaka.  Mimo ogromnego postępu medycyny czerniak i inne nowotwory skóry wciąż stanowią duży problem, z powodu późnego ich wykrywania. 

Dlatego też Onkofundacja Alivia 25 maja zorganizowała webinar pt. “Skóra pod czujnym okiem dermatologa i onkologa”. 

Celem webinaru było przybliżenie pacjentom, ich bliskim oraz wszystkim zainteresowanym tematu nowotworów skóry, ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka. Zaproszone ekspertki – lekarz dermatolog Anita Jabłonowska – Kosek i lekarz onkolog kliniczny dr hab. n. med. Bożena Cybulska – Stopa opowiedziały o znaczeniu dla wyleczenia, wczesnej diagnostyki, metodach leczenia nowotworów skóry i nowoczesnych terapiach, oraz o tym jak nowotworom zapobiegać.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Podopieczna Fundacji Alivia – Pani Ewelina Żychlińska, podzieliła się swoim doświadczeniem choroby i tym jak pozytywne nastawienie wspiera w terapii.. 

Przedstawicielka Onkofundacji – Jadwiga Chojecka przekazała cenne wskazówki gdzie szukać wsparcia, gdy słyszymy diagnozę “nowotwór”.

Webinar został zarejestrowany i można go obejrzeć na kanale Onkofundacji Alivia na Youtube. Zapraszamy serdecznie!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Załóż zbiórkę!

Onkozbiórka

Zostań Podopiecznym Fundacji Alivia! Pacjenci onkologiczni często zmagają się nie tylko z chorobą, ale także z poważnymi problemami finansowymi.

Zbierz środki na leczenie!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.