Wybór lekarza onkologa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Wybór odpowiedniego lekarza onkologa na początku choroby jest bardzo istotny, ponieważ będziesz się z tą osobą spotykać bardzo często, przez dłuższy okres czasu. Powinna być osoba nie tylko budząca Twoje zaufanie,  ale także służąca Ci fachową poradą i pomocą w przejściu przez proces leczenia, jak również wsparciem psychicznym.

W poszukiwaniu odpowiedniego specjalisty zwróć się do swojego lekarza rodzinnego z zapytaniem czy mógłby polecić kogoś, kogo być może zna osobiście lub wie, że dana osoba jest wykwalifikowanym specjalistą w swojej dziedzinie. Warto też popytać wśród rodziny lub znajomych, czy ktoś zna takiego specjalistę lub może wie o kimś, kto się ostatnio leczył i może kogoś polecić. Można także skorzystać z internetowych rankingów lekarzy, czy też popytać na forach pacjentów danego schorzenia.

Gdy już znajdziesz odpowiedniego lekarza onkologa, upewnij się, czy pracuje on w szpitalu, do którego wybierasz się na leczenie oraz jakie są możliwości ewentualnej konsultacji po wyjściu ze szpitala. Szukaj lekarza, który będzie nie tylko odpowiednio wykwalifikowany i będzie posiadał doświadczenie w danej dziedzinie, ale także będzie potrafił zrozumiałym językiem wytłumaczyć Ci wszystko odnośnie Twojej choroby, a w najtrudniejszych momentach będzie dla Ciebie wsparciem.

Źródło:
“How to Choose an Oncologist” http://cancer.about.com
Opracowała: Katarzyna Chełstowska

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od indywidualnych osób. Pomóż nam walczyć dalej! Dołącz do Pogromców Raka!