Житло на місяць для людей з інвалідністю з України

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Приймальний пункт від Асоціації Мудіта для осіб з інвалідністю і хронічними хворобами, а також їх родин знаходиться – Краків, вул. Na Zakolu Wisły 12A

Приймальний пункт призначений передусім для осіб, які щойно прибули до Польщі з України і потребують тимчасового прихистку, достасованого до їх особливих потреб, а пізніше – допомоги у знаходженні постійного місця проживання

Крім того, працівники і волонтери Асоціації Мудіта допомагають знайти відповідно пристосоване житло, терапевтичні центри та лікарні, спеціалізовану медичну, реабілітаційну та психологічну опіку особам, що пересуваються на візку, особам зі спектром аутизму чи інтелектуальною недостатністю.

В приймальному пункті пропонується тимчасове проживання до 30 діб. 

В Пункті немає архітектурних бар’єрів.

Можливе розміщення осіб разом з їх домашніми тваринами.  

Під час перебування в пункті між іншим пропонуємо:

  • харчування,
  • предмети особистої гігієни,
  • сихологічну підтримку,
  • допомогу у пошуку подальшого місця проживання,
  • інформаційну підтримку,
  • допомогу волонтерів,
  • зайняття з польської мови.

В приміщенні знаходиться:

  • 28 спальних місць (в тому числі 2 спеціалізовані ліжка),
  • Кухня з холодильником, чайником та мікрохвильовою пічкою,
  • Пристосовані туалети і душ (пеленальний столик для дорослих, накладки на унітаз, поручні, крісло під душ)

Контакти:

Електронна адреса: [email protected]

Tel/WhatssApp: +48 602 248 237

Джерело: https://stowarzyszeniemudita.pl/dopomoga/punkty/?_gl=1%2Amm1v0s%2A_ga%2AMjEzOTg3MDYzNS4xNjk2ODY1NDA3%2A_ga_K24L2WRE3C%2AMTY5Njg2NTQwNi4xLjAuMTY5Njg2NTQwNi42MC4wLjA.&_ga=2.198228011.529888248.1696865407-2139870635.1696865407

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.