Możliwości leczenia nowotworów w Niemczech – webinar dla pacjentów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Mimo wielu wysiłków, system ochrony zdrowia w Polsce, wciąż często nie realizuje potrzeb pacjentów, zwłaszcza tych chorych na nowotwory.
Chorzy mierzą się z długim oczekiwaniem do specjalistów, na diagnostykę i zabiegi, oraz brakiem refundacji dla wielu nowoczesnych terapii.
Onkofundacja Alivia niejednokrotnie wspiera pacjentów, którzy szukają ratunku za granicami kraju. 

Dlatego przybliżamy temat leczenia w Niemczech, na przykładzie Szpitala Uniwersyteckiego w Greifswaldzie. 

Zaproszenie do udziału w webinarze przyjęli prof. Stephan Kersting i prof. Maciej Patrzyk, z kliniki Greifswald, którzy opowiedzieli o innowacyjnych metodach leczenia raka wątroby, trzustki oraz o sposobie organizacji leczenia onkologicznego. Pan Rafał Hawryłkow dał nam praktyczne wskazówki, co jest potrzebne, by podjąć leczenie w Niemczech. Przedstawicielka Onkofundacji Alivia Jadwiga Chojecka przedstawiła zakres wsparcia pacjentów onkologicznych, które oferuje fundacja.

Webinar został zarejestrowany i można go obejrzeć na kanale Onkofundacji Alivia na Youtube. Zapraszamy serdecznie!

Załóż zbiórkę na 1,5% podatku!

Pokryj koszty leków, badań, prywatnych konsultacji oraz dojazdów. Nie ma żadnego haczyka!

W razie pytań o leczenie w Szpitalu Uniwersyteckim w Greifswald, prosimy o kontakt z: 

Rafael Hawrylkow
Dział Relacji Medycznych dla Pacjentów
Tel. +49 151 2810 3332
[email protected]
www.medizin.uni-greifswald.pl

Webinar zorganizowany we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Greifswald

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.