Poradnik ESMO: Rak piersi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Europejskie Towarzystwo Onkologii Medycznej (ESMO – European Society for Medical Oncology) stworzyło cykl poradników dla pacjentów, dotyczących poszczególnych typów nowotworów. Informacje zawarte w poradnikach oparte są na wytycznych dla lekarzy i przedstawione są językiem zrozumiałym dla pacjentów.

Pobierz poradnik dotyczący raka piersi: www.esmo.org/content/download/237348/3986262/file/PL-Rak-Piersi-Przewodnik-dla-Pacjentów.pdf

W poradniku przeczytasz:

  • Jak diagnozuje się raka piersi?
  • Jakie są opcje leczenia przedinwazyjnego (Stopień 0) raka piersi?
  • Jakie są opcje leczenia wczesnego naciekającego raka piersi (Stopień I-IIA)?
  • Jakie są opcje leczenia dla miejscowo zaawansowanego raka piersi (Stopień IIB-III)?
  • Jakie są opcje leczenia rozsianego raka piersi (Stopień IV)?
  • Jakie mogą wystąpić skutki uboczne leczenia?
  • Co się stanie po zakończeniu leczenia?

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.