Dołącz do walki z rakiem!

Nie moglibyśmy działać, gdyby nie wsparcie naszych Darczyńców. To właśnie regularne wpłaty pozwalają nam funkcjonować i skutecznie prowadzić działania na rzecz chorych na nowotwory złośliwe.

Dodaj odwagi chorym na raka!
Przekaż darowiznę!

Pytania i odpowiedzi

Regularna pomoc jest dla nas niezwykle istotna. Pozwala nam przewidzieć jakimi środkami będziemy dysponować w następnych miesiącach, a dzięki temu – skuteczniej pomagać chorym na raka.

Twoje wsparcie to konkretna pomoc dla chorych! Działamy, aby zapewnić wszystkim równy dostęp do najlepszej opieki onkologicznej. Bronimy godności chorych na nowotwory złośliwe oraz tworzymy narzędzia, dzięki którym mogą podejmować świadome decyzje dotyczące zdrowia. Pomagamy chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, prywatnych konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Ułatwiamy też powrót do sprawności i aktywnego życia, refundując wydatki na rehabilitację i niezbędne artykuły medyczne.

Darowizny na działalność pożytku publicznego możesz odliczyć od podstawy opodatkowania, którą jest kwota dochodu. Kwota, jaką odliczysz, nie może być wyższa niż 6% naszego dochodu (czyli przychodu pomniejszonego o koszt jego uzyskania).

Oczywiście. Możesz założyć zbiórkę na portalu Facebook, wystawić przedmiot na aukcję charytatywną, poprosić swoich gości weselnych o wsparcie, nawiązać z nami współpracę jako firma, zostać wolontariuszem lub uwzględnić fundację w testamencie.

Nasze sprawozdania finansowe dostępne są tutaj.

Twoje wsparcie to konkretna pomoc dla chorych!

Magazyn Fundacji Alivia

W każdym numerze znajdą się informacje dotyczące naszych działań!

Ważne dokumenty

Poniżej znajdziesz najważniejsze dokumenty opisujące działalność naszej Fundacji.

Sprawozdanie 2021
Sprawozdanie 2020
Sprawozdanie 2019
Sprawozdanie 2018
Sprawozdanie 2017
Sprawozdanie 2016
Sprawozdanie 2015
Sprawozdanie 2014
Sprawozdanie 2013
Sprawozdanie 2012
Sprawozdanie 2011
Sprawozdanie 2010
Poprzedni
Następny

Przekaż 1,5% - wpisz KRS 0000358654

Fundacja Alivia pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdu do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1% podatku dla chorych na raka! Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie.

Inne formy wsparcia

Zorganizuj zbiórkę na Facebooku

Wykorzystaj siłę mediów społecznościowych i zbierz pieniądze na walkę z rakiem! Facebook umożliwia organizowanie charytatywnych zbiórek pieniędzy na rzecz zarejestrowanych w serwisie organizacji non-profit. Jedną z nich jest Fundacja Onkologiczna Alivia. Nie ma żadnych formalności – wystarczy, że posiadasz odrobinę zapału i klikniejsz poniższy przycisk.

Nawiąż współpracę jako firma

Wiemy jak sprawnie i profesjonalnie budować relacje oraz wspólnie realizować projekty. Chętnie podzielimy się wiedzą na temat społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz pokażemy jakie korzyści może przynieść komercyjnym firmom. Zapoznaj się z naszą ofertą!

Przekaż mikronotację w trakcie zakupów

Dzięki nawiązaniu współpracy z Donateo pojawiła się nowa możliwość wsparcia działań naszej Onkofundacji. Podczas dokonywania płatności internetowych w systemie Przelewy24 można przekazać drobną kwotę czyli tzw. mikrodonację na cele statutowe Alivii.

Zostań naszym fundraiserem

Im nas więcej, tym jesteśmy mocniejsi. Chciał/a/byś, żeby Twoja praca zmieniała rzeczywistość na lepsze? Żeby była ważna i niosła pomoc tym, którzy jej bardzo potrzebują? Żeby miała moc ratowania życia? Lubisz ludzi i rozmowy z nimi? Jesteś odważna/odważny? Dołącz do Onkofundacji Alivia i pomóż nam tworzyć wspólnotę Pogromców Raka! Może szukamy właśnie Ciebie?

Poproś gości weselnych o wsparcie

W ostatnich latach coraz więcej Par Młodych decyduje się na poproszenie swoich Gości, aby wsparli fundację. W ten sposób, wstępując na nową drogę życia, można pomóc innym w walce o ich życie. Wystarczy, że poinformujecie nas, że chcecie wesprzeć Alivię, a prześlemy Wam specjalne materiały ślubne zaprojektowane przez Mariannę Sztymę.

Uwzględnij Fundację w testamencie

Zabezpieczenie przyszłości Twojej rodziny i najbliższych jest najważniejsze – to dla nas oczywiste. Pragniemy tylko przypomnieć o możliwości uwzględnienia w testamencie organizacji pozarządowych. Czyniąc taki zapis, pozostawiasz po sobie trwały ślad i w wpływasz na polepszenie jakości życia pacjentów onkologicznych. Chętnie pomożemy Ci we wszystkich formalnościach!

jak uzyskać zniżkę na przejazd?

WAŻNE:

Zniżka dostępna jest dla pacjentów korzystających z aplikacji iTaxi i płacących za przejazd w aplikacji (podpięta karta płatnicza)

  1. Pobierz i zainstaluj  aplikację iTaxi na swoim telefonie
  2. Kod zniżkowy dla użytkowników serwisu Alivia to FUNDACJAALIVIA 
  3. Każdy użytkownik może z kodu skorzystać dowolną ilość razy
  4. Użytkownik korzystający z kodu otrzymuje rabat w wysokości 10% kwoty rachunku (max 10 PLN na jeden przejazd) 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.