Możesz dodac odwagi chorym na raka!

Dziękujemy za Twoje zaangażowanie w sytuację onkopacjentów. Dzięki Twojemu regularnemu wsparciu będziemy mogli jeszcze skuteczniej wspierać chorych w ich codziennych zmaganiach z rakiem! Wyślij formularz i zostań Darczyńcą!

Wybierz kwotę swojego wsparcia!

Twoje wsparcie to konkretna pomoc dla pacjentów onkologicznych!

Możesz działać z nami!

Zależy Ci na poprawie warunków leczenia pacjentów onkologicznych w Polsce oraz interesuje Cię ich aktualna sytuacja? 

Od ponad 14 lat aktywnie pomagamy chorym na raka, tworząc narzędzia, które dodają pacjentom odwagi w ich codziennych zmaganiach z chorobą. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania ludzi takich jak Ty. 

Bardzo doceniamy każdą formę wsparcia, a najcenniejszą dla nas jest Polecenie Zapłaty. Jest to bezpieczna i wygodna metoda przekazywania darowizn, dostępna dla organizacji pozarządowych. 

Będziemy ogromnie wdzięczni za Twoje wsparcie finansowe, które pozwoli nam kontynuować nasze działania na rzecz chorych onkologicznie.

Pomagamy tysiącom chorych!

Najczęściej zadawane pytania

Polecenie zapłaty to wyjątkowo prosta i wygodna forma przekazywania darowizny. Żeby ją uruchomić, potrzebne jest jedynie wypełnienie specjalnego formularza Resztą formalności zajmuje się Fundacja. 

Dzięki Poleceniu Zapłaty możemy planować i realizować długofalowe projekty, które przyczyniają się do poprawy sytuacji chorych na raka. Wspierając nas poprzez Polecenie Zapłaty, pomagasz zapewnić stabilność naszych działań.

Polecenie Zapłaty to prosta, szybka i bezpieczna forma płatności cyklicznych. W Polsce funkcjonuje ponad 10 lat. Bezpieczeństwo działania Polecenia Zapłaty zagwarantowane jest w Ustawie o prawie bankowym (Ustawa z 29.08.1997 r. – Prawo bankowe tekst jedn. Dz.U. z 2002 r., Nr 72, poz. 665 ze zm.), a prawidłowy przepływ zapewnia Krajowa Izba Rozliczeniowa i system ELIXIR.

Formularz możesz zobaczyć tutaj.

Twoja darowizna będzie przekazywana raz w miesiącu. Bank podejmie trzy próby jej pobrania – pierwszą około 10 dnia każdego miesiąca. Jeśli pierwsza próba nie będzie udana (np. z powodu braku środków na koncie), bank podejmie dwie kolejne:  po 10 i 20 dniach roboczych od 1 próby.

Jeśli w danym miesiącu nie dysponujesz środkami na swoim rachunku bankowym i darowizna nie zostanie przekazana, bank podejmie próbę w kolejnym. Darowizny nie kumulują się. W takiej sytuacji w następnym miesiącu zostanie przekazana kwota, którą zadeklarowałeś/aś w formularzu.

Żeby czasowo zawiesić lub zrezygnować z Polecenia Zapłaty, możesz do nas zadzwonić pod numer telefonu:  +48 22 266 03 40 (wew.2) lub napisać na adres: [email protected].

Tak! Darowizny przekazane na działalność pożytku publicznego możesz odliczyć od podstawy opodatkowania, którą jest kwota dochodu.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich potrzebuje pomocy w sprawach onkologicznych, jesteśmy do dyspozycji. Napisz do nas poprzez formularz: www.alivia.org.pl/szukasz-pomocy/#Skrzynka lub zadzwoń pod numer telefonu: +48 22 266 03 40 (wew.1). Jesteśmy dostępni we wszystkie dni robocze w godzinach 8-16.

Magazyn Fundacji Alivia

W każdym numerze znajdą się informacje dotyczące naszych działań!

Raporty

Ważne dokumenty

Poniżej znajdziesz najważniejsze dokumenty opisujące działalność naszej Fundacji.

Sprawozdanie 2023
Sprawozdanie 2022
Sprawozdanie 2021
Sprawozdanie 2020
Sprawozdanie 2019
Sprawozdanie 2018
Sprawozdanie 2017
Sprawozdanie 2016
Sprawozdanie 2015
Sprawozdanie 2014
Sprawozdanie 2013
Sprawozdanie 2012
Sprawozdanie 2011
Sprawozdanie 2010
Previous slide
Next slide

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.