Jedna opcja to za mało

Nie każda kobieta z rakiem piersi jest informowana o optymalnych metodach leczenia.

Alivia_tlo

Partner

PATRONAT

Czy wiesz, że w przypadku leczenia nowotworów kluczowy jest odpowiedni dobór terapii? Dowiedz się jakie masz możliwości!

Nie jesteś sama, pytaj śmiało!

Wiemy, że rak piersi stawia przed Tobą szereg wyzwań – fizycznych, emocjonalnych i finansowych. Wiemy też, że niełatwo jest im stawić czoła w pojedynkę. Dlatego jesteśmy tutaj, aby Cię wesprzeć na każdym etapie leczenia. Jeśli nie wiesz, co robić – skontaktuj się z nami, a my podejmiemy wszystkie możliwe działania, aby Ci pomóc.

Początkowo sądziłam, że ukryję chorobę, wyleczę się i będzie „po wszystkim”. Jednak szybko uświadomiłam sobie, że nowotwór ma wiele twarzy i leczenie może pójść w nieoczekiwanym dla mnie kierunku. A ja jestem osobą publiczną, biorę udział zawodowo w różnych wydarzeniach, pokazach mody, galach i musiałabym przestać się udzielać. Postanowiłam o swojej chorobie powiedzieć publicznie, żeby uciąć spekulacje i szepty za moimi plecami w środowisku, w którym pracuję. Chciałam też pokazać innym pacjentom, że choroba to nie wstyd i jest częścią życia.
Anna Puślecka
Ambasadorka kampanii

O kampanii

Czy wiesz, że w przypadku leczenia raka piersi kluczowy jest odpowiedni dobór terapii? Niestety, jak wskazuje Onkofundacja Alivia, nie zawsze pacjentki z rakiem piersi są informowane o wszystkich możliwych opcjach leczenia, nawet wtedy, gdy jest ono refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Aby uświadamiać chore o ich prawach oraz zachęcać do rozmowy z lekarzem na temat możliwości wyboru terapii, Alivia rozpoczęła kampanię społeczną „Jedna opcja to za mało”.

Ambasadorką kampanii „Jedna opcja to za mało” jest Anna Puślecka, producent wydarzeń, ekspert mody i aktywistka. Anna kilka lat temu stoczyła publiczną walkę o otrzymanie optymalnej terapii nie tylko dla niej, ale także dla innych kobiet, które jej potrzebowały.

Anna Puślecka - ambasadorka kampanii

Dla mediów

Informacja prasowa

pobierz!

Informacja prasowa medyczna

pobierz!

Key visual

pobierz!

Raport

pobierz!

Onkofundacja Alivia

Dodajemy odwagi chorym na raka. Działamy, aby zapewnić wszystkim równy dostęp do najlepszej opieki onkologicznej. Bronimy godności chorych na nowotwory złośliwe oraz tworzymy narzędzia, dzięki którym mogą podejmować świadome decyzje dotyczące zdrowia. 

PARTNERZY

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.